Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Üdvözöljük Léván!

Üdvözöljük Léván!

 

 


 

Új parkolóhelyek létesülnek a városbanVytlači
 

A Halastavak V-ös lakótelepen már régóta várták, hogy az új parkolót megnyissák, ez június elején megtörtént. Még tavaly októberben elkezdték az építkezést, elvégezték a terepmunkát, alátétként kavicsot helyeztek el és felállították a szegélyeket. A téli hónapokban leállt a munka. A 4000 m²-es parkolót térkövekkel rakták ki, mivel a földben vezetékek vannak, s azok meghibásodása esetén hozzá kell férni. Az új parkoló 182 férőhelyes, ebből 6 mozgáskorlátozottaknak van fenntartva. A parkoló részét képezi a közvilágítás és a kerítés is. A munkát közbeszerzés útján az Ing. Jozef Horniak – Vialle cég végezte. A parkoló építését teljes mértékben a város költségvetéséből fizették, 553 ezer euró értékben. Ebből 23 ezer eurót ősszel fordítanak a zöldövezet kialakítására, aminek keretében 45 fát ültetnek ki. A parkoló építése céljából a város a tulajdonostól, az Andritz Kufferath Kft.-től vásárolt területet, közel 200 ezer euró értékben. 

Halastavak

Több mint 100 férőhelyes lesz a Vinohrady lakótelepen az a parkoló, amelynek építése lassan a végéhez közeledik. A parkolót június végén adják át ünnepélyes keretek között. Közbeszerzés útján a munkákat az Eurovia SK cég végezte, 770 ezer eurós ráfordítással. Tavaly novemberben kezdtek a területen dolgozni, a téli hónapokban leállt a munka. Eredetileg 111 férőhellyel számoltak, de az in-line pálya építése miatt módosították a tervdokumentációt – 101 férőhelyes lesz végül is a parkoló. Részét képezi a járda, a csatornázás, a közvilágítás és a zöldövezet kialakítása. Több mint 50 fát, bokrot ültetnek majd ki idén ősszel.  

Vinohrady

A város költségvetésében már jóváhagyták a Dopravná 3-5 lakóházak melletti új, 50 férőhelyes parkoló építését. Elkészült a tervdokumentáció is, jelenleg a közbeszerzés van folyamatban. A parkolót év végéig kellene megépíteni, előreláthatólag 155 ezer eurós költségvetéssel.

 


 
 

Elérhetöségek

Városi Hivatal Léva
Nám. hrdinov 1
934 32 Levice
tel.: 036/6 350 282

fax: 036/6 306 901

e-mail:
info@levice.sk
- az önkormányzat munkájával kapcsolatos tájékoztatás

podatelna@levice.sk
- kérvények elektronikus benyújtása

web oldal: www.levice.sk

ma 2019.10.14 van

ma Boris névnapja van

Részletes naptár

webygroup
Slovenská verzia
Deutch version
English version
2019.10.14 van
FőoldalFőoldal